Skip to content

257 N Willow St

Trenton, NJ 08618

Last Sale Date
Oct 10, 2017

Property Information

Block4101
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,040
Acreage4.62

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,310,000
42%
Improvement Value:$3,128,800
58%
Total Assessment$5,438,800

Sale
$0
DeedBook 6306, Page 441

Property Sale

SaleMulti
$6,500,000

From:

To:

DeedBook 6236, Page 824Recorded12/16/2015

Also conveyed in this deed

2 parcels

Property Sale

Sale
$12,426,000
DeedBook NaN, Page NaN