Skip to content

300-310 Prospect St

Trenton, NJ 08618

Last Sale Date
Mar 30, 2015

Property Information

Block4402
Lot6.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description1SCB 18231 SF
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage16,138
Acreage1.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$63,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2017$22,078+0.5%
2016$21,974+0.6%
2015$21,839+2.5%
2014$21,311-1.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 6215, Page 332