Skip to content

529 Stuyvesant Ave

Trenton, NJ 08618

Last Sale Date
Jun 7, 2001

Property Information

Block5007
Lot22
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description3SB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,220
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$7,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$7,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2003$1,482+3.5%
2002$1,433+2.2%
2001$1,402+1.4%
2000$1,383+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4063, Page 42