Skip to content

140 N Broad St

Trenton, NJ 08608

Built 1950

Last Sale Date
Aug 25, 2010

Property Information

Block502
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map PageTDA

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$154,000
81%
Improvement Value:$36,000
19%
Total Assessment$190,000

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950