Skip to content

142-144 E State St

Trenton, NJ 08608

Last Sale Date
Oct 14, 1981

Property Information

Block504
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map PageTDA

Building Details

Building Class10
DescriptionPAVING 7242SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$131,500
92%
Improvement Value:$12,000
8%
Total Assessment$143,500

Sale
$0