Skip to content

117 Oakland StTrenton, NJ 08618

Last Sale Date
Feb 12, 2018

Property Information

Block5201
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage5,452
Acreage2.59

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,000
9%
Improvement Value:$780,700
91%
Total Assessment$857,700

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 6318, Page 1287