Skip to content

681 Stuyvesant Ave

Trenton, NJ 08618

Last Sale Date
Jun 15, 2009

Property Information

Block5901
Lot21
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
DescriptionB3S
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,920
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$7,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$7,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2011$2,171+7.0%
2010$2,029+4.6%
2009$1,940+2.2%
2008$1,898+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 6003, Page 747

Property Sale

SaleMulti
$11,500
DeedBook 2594, Page 871