Skip to content

4 Laurel Pl

Trenton, NJ 08618

Built 1920

Last Sale Date
Nov 16, 2006

Property Information

Block6305
Lot12
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class27
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$8,200
17%
Improvement Value:$40,000
83%
Total Assessment$48,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,546+4.6%
2024$2,433+0.3%
2023$2,427+0.4%
2022$2,418+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920