Skip to content

321 N Willow St

Trenton, NJ 08618

Built 2003

Last Sale Price
$79,000
Last Sale Date
Jun 12, 2017

Property Information

Block6502.01
Lot17
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class33
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,417
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,900
6%
Improvement Value:$81,900
94%
Total Assessment$86,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,035+4.2%
2024$4,832+0.3%
2023$4,820+0.3%
2022$4,804+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$79,000

From:

To:

Sq Ft1,417DeedBook 6289, Page 1708Recorded6/22/2017

Property Sale

Sale
$90,000
DeedBook 6119, Page 588

Property Sale

Sale
$84,900
DeedBook 4708, Page 141

Property Built

Built

Year Built: 2003