Skip to content

657-659 Calhoun St

Trenton, NJ 08618

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$4,000,000
Last Sale Date
Dec 19, 2025

Property Information

Block6701
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage50,055
Acreage0.45

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$140,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$140,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,127+4.2%
2024$7,799+0.3%
2023$7,780+0.3%
2022$7,755+1.6%
Property History
Sales1