Skip to content

119 W Ingham Ave

Trenton, NJ 08618

Built 1950

Last Sale Date
Jun 1, 1982

Property Information

Block6801
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,736
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,500
20%
Improvement Value:$210,600
80%
Total Assessment$262,100

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950