Skip to content

526 Perry St

Trenton, NJ 08618

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 12, 2023

Property Information

Block7402
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,900
72%
Improvement Value:$20,300
28%
Total Assessment$73,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,246+4.2%
2024$4,075+0.3%
2023$4,065+0.3%
2022$4,052+1.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 6525, Page 1212

Property Sale

Sale
$30,000
DeedBook 2472, Page 929