Skip to content

0-Rear N Clinton Ave

Trenton, NJ 08638

Vacant Land

Last Sale Price
$40,000
Last Sale Date
Dec 6, 1994

Property Information

Block7901
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.58

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$26,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,508+4.2%
2024$1,447+0.3%
2023$1,444+0.3%
2022$1,439+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$40,000
DeedBook 2891, Page 50