Skip to content

647 N Willow St

Trenton, NJ 08618

Built 1914
Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 15, 1986

Property Information

Block8604
Lot7
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description2SB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,155
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$6,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$6,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$383+4.2%
2024$367+0.3%
2023$367-80.0%
2022$1,832+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1914