Skip to content

429-431 S Broad StTrenton, NJ 08611

Built 1950

Last Sale Date
May 3, 2023

Property Information

Block9902
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map PageSBC

Building Details

Building Class10
Description2SF 4653SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage4,872
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,400
15%
Improvement Value:$399,300
85%
Total Assessment$467,700

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950