Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
300 Elm RoadPrinceton, NJ 08540
Church/Charitable
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 7, 2008
Property Information
Block1.01
Lot4.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page86
Building Details
Building Class---
Description88 UNIT SENIOR
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage---
Acreage3.33
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$3,535,000
43%
Improvement Value:$4,623,800
57%
Total Assessment$8,158,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.