Skip to content

9 Godel LanePrinceton, NJ 08540

Built 2018

Last Sale Date
Aug 22, 2018

Property Information

Block10501
Lot2.05
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page105

Building Details

Building Class39
Description---
Dwellings1
ZoningE2
Sq Footage2,273
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$376,000
45%
Improvement Value:$451,500
55%
Total Assessment$827,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$22,036+5.9%
2024$20,803+3.1%
2023$20,183+0.8%
2022$20,026+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2018