Skip to content

Godel LanePrinceton, NJ 08540

Last Sale Date
Feb 15, 2023

Property Information

Block10501
Lot2.17
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page105

Building Details

Building Class10
DescriptionGODEL LANE
Dwellings1
ZoningE2
Sq Footage---
Acreage1.54

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$206,400
54%
Improvement Value:$175,700
46%
Total Assessment$382,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,175+5.9%
2024$9,606+3.1%
2023$9,319+0.8%
2022$9,247+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0