Skip to content

19 Godel LanePrinceton, NJ 08540

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1,028,077
Last Sale Date
May 27, 2025

Property Information

Block10501
Lot3.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page105

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningE2
Sq Footage3,135
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$380,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$380,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,119+5.9%
2024$9,553+3.1%
2023$9,268+0.8%
2022$9,196+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$1,028,077
Sq Ft3,135DeedBook 6592, Page 1952Recorded6/9/2025