Skip to content

31 Godel LanePrinceton, NJ 08540

Last Sale Date
Dec 19, 2018

Property Information

Block10501
Lot3.07
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page105

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningE2
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$378,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$378,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,066+5.9%
2024$9,503+3.1%
2023$9,219+0.8%
2022$9,148+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0