Skip to content

Olden Lane(Block 11101 Lot 1)Princeton, NJ 08540

Last Sale Date
Nov 29, 2012

Property Information

Block11101
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page111

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRHFW
Sq Footage---
Acreage8.84

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,183,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$1,183,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$31,503+5.9%
2024$29,741+3.1%
2023$28,853+0.8%
2022$28,629+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0