Skip to content

63 Stockton StreetPrinceton, NJ 08540

Built 1730

Last Sale Date
Sep 16, 2022

Property Information

Block12.01
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page145

Building Details

Building Class23
DescriptionMORVEN
Dwellings1
ZoningR1HP
Sq Footage7,269
Acreage3.83

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,151,000
31%
Improvement Value:$2,615,300
69%
Total Assessment$3,766,300

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1730