Skip to content

16-82 Clay StreetPrinceton, NJ 08542

Last Sale Date
Sep 16, 2022

Property Information

Block15.02
Lot105
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page121

Building Details

Building Class---
DescriptionHOUSES&L
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage---
Acreage1.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$919,300
39%
Improvement Value:$1,431,800
61%
Total Assessment$2,351,100

Sale
$0