Skip to content

290 River RoadPrinceton, NJ 08540

Last Sale Date
Apr 12, 2023

Property Information

Block1503
Lot11
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page15

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage28.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$707,800
7%
Improvement Value:$9,134,000
93%
Total Assessment$9,841,800

Sale
$0