Skip to content

108 Westerly RoadPrinceton, NJ 08540

Built 1967

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 8, 2005

Property Information

Block2.02
Lot38
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page118

Building Details

Building Class18
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage4,084
Acreage0.72

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$618,000
59%
Improvement Value:$437,800
41%
Total Assessment$1,055,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$26,119+5.9%
2024$24,657+3.1%
2023$23,922+0.8%
2022$23,735+3.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1967