Skip to content

182 Nassau Street(Unit C03)Princeton, NJ 08542

Last Sale Date
Sep 19, 2022

Property Information

Block28.01
Lot18.05
QualifierC03
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page137

Building Details

Building Class---
DescriptionUNIT 3 .32A
Dwellings1
ZoningCBCP
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,049,400
62%
Improvement Value:$642,500
38%
Total Assessment$1,691,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$45,055+5.9%
2024$42,534+3.1%
2023$41,265+0.8%
2022$40,944-3.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0