Skip to content

1025 Bunn Drive(Unit D02)Princeton, NJ 08540

Last Sale Date
Oct 7, 2019

Property Information

Block2803
Lot4
QualifierD02
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page28

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage6.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$60,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,608+5.9%
2024$1,518+3.1%
2023$1,473+0.8%
2022$1,462+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0