Skip to content

11 Chestnut Street(Block 30.02 Lot 39.02)Princeton, NJ 08542

Last Sale Date
Sep 19, 2022

Property Information

Block30.02
Lot39.02
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page140

Building Details

Building Class---
DescriptionFIRE HSE & LOT
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$435,000
34%
Improvement Value:$838,800
66%
Total Assessment$1,273,800

Sale
$0