Skip to content

27 North Harrison StreetPrinceton, NJ 08540

Last Sale Date
Sep 19, 2022

Property Information

Block32.01
Lot167
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page143

Building Details

Building Class---
DescriptionGAR FH L
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage---
Acreage1.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$416,000
15%
Improvement Value:$2,284,600
85%
Total Assessment$2,700,600

Sale
$0