Skip to content

350-352 Nassau StreetPrinceton, NJ 08540

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 1, 2020

Property Information

Block32.01
Lot215
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page143

Building Details

Building Class---
Description2SCB 4135 SF
Dwellings1
ZoningNB
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$641,700
61%
Improvement Value:$408,300
39%
Total Assessment$1,050,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$27,962+5.9%
2024$26,397+3.1%
2023$25,610+0.8%
2022$25,410+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$815,000
DeedBook 2492, Page 719