Skip to content

24 North Harrison StreetPrinceton, NJ 08540

Built 1950
Church/Charitable

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 16, 2010

Property Information

Block34.01
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page142

Building Details

Building Class17
Description1S F G
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,124
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$327,000
70%
Improvement Value:$140,900
30%
Total Assessment$467,900

Built

Year Built: 1950