Skip to content

20 Library PlacePrinceton, NJ 08540

Last Sale Date
Sep 20, 2022

Property Information

Block36.02
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page147

Building Details

Building Class---
DescriptionDORM/CL
Dwellings1
ZoningE4MP
Sq Footage---
Acreage1.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$670,000
5%
Improvement Value:$12,979,000
95%
Total Assessment$13,649,000

Sale
$0