Skip to content

College Road West(Unit D14)Princeton, NJ 08540

Last Sale Date
Sep 20, 2022

Property Information

Block40.01
Lot2
QualifierD14
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page150

Building Details

Building Class---
DescriptionTEMPLETON HALL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$493,500
15%
Improvement Value:$2,712,700
85%
Total Assessment$3,206,200

Sale
$0