Skip to content

David Brown HallPrinceton, NJ 08540

Last Sale Date
Oct 4, 2023

Property Information

Block45.01
Lot101
QualifierD18
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page154

Building Details

Building Class---
DescriptionDORM 42,975SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.93

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$465,000
6%
Improvement Value:$7,756,100
94%
Total Assessment$8,221,100

Sale
$0