Skip to content

Mc Cosh HallPrinceton, NJ 08544

Last Sale Date
Oct 4, 2023

Property Information

Block45.01
Lot101
QualifierD39
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page154

Building Details

Building Class---
DescriptionACAD 58,300SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.58

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$790,000
7%
Improvement Value:$10,053,300
93%
Total Assessment$10,843,300

Sale
$0