Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
41 William St Pu PressPrinceton, NJ 08540
Other School
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 25, 1998
Property Information
Block46.01
Lot1
QualifierD07
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page156
Building Details
Building Class10
DescriptionADMIN
Dwellings1
ZoningE4
Sq Footage---
Acreage1.22
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$1,335,000
14%
Improvement Value:$8,127,800
86%
Total Assessment$9,462,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.