Skip to content

Aaron Burr HallPrinceton, NJ 08544

Last Sale Date
Oct 4, 2023

Property Information

Block47.01
Lot1.01
QualifierD02
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page155

Building Details

Building Class---
DescriptionACAD 30,796SF
Dwellings1
ZoningE3
Sq Footage---
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$603,000
9%
Improvement Value:$6,166,800
91%
Total Assessment$6,769,800

Sale
$0