Skip to content

Green HallPrinceton, NJ 08544

Last Sale Date
Oct 4, 2023

Property Information

Block47.01
Lot1.01
QualifierD14
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page155

Building Details

Building Class---
DescriptionACAD 103,199SF
Dwellings1
ZoningE4
Sq Footage---
Acreage1.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,330,000
8%
Improvement Value:$15,010,700
92%
Total Assessment$16,340,700

Sale
$0