Skip to content

Eng Quad G-Wing/Po Lot 2Princeton, NJ 08540

Last Sale Date
Oct 4, 2023

Property Information

Block48.01
Lot20
QualifierD05
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page157

Building Details

Building Class---
DescriptionACAD 32,798SF
Dwellings1
ZoningE3
Sq Footage---
Acreage1.75

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,600,000
21%
Improvement Value:$5,882,400
79%
Total Assessment$7,482,400

Sale
$0