Skip to content

Eng Quad C WingPrinceton, NJ 08540

Last Sale Date
Jun 13, 2024

Property Information

Block48.01
Lot20
QualifierD12
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page157

Building Details

Building Class10
DescriptionACAD 55,028SF
Dwellings1
ZoningE3
Sq Footage---
Acreage0.78

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$585,000
33%
Improvement Value:$1,188,600
67%
Total Assessment$1,773,600

Sale
$0