Skip to content

Garage 1-3 WestPrinceton, NJ 08540

Last Sale Date
Oct 4, 2023

Property Information

Block50.01
Lot18.01
QualifierD05
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page109

Building Details

Building Class---
DescriptionPARK GARAGE
Dwellings1
ZoningE2
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$12,000
51%
Improvement Value:$11,400
49%
Total Assessment$23,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$623+5.9%
2024$588+3.1%
2023$571+0.0%
2022$571
Property History

Property Sale

Sale
$0