Skip to content

Parking Lot #21Princeton, NJ 08540

Last Sale Date
Oct 4, 2023

Property Information

Block50.01
Lot18.01
QualifierD31
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page116

Building Details

Building Class---
DescriptionLOT 21
Dwellings1
ZoningE1
Sq Footage---
Acreage7.83

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,957,500
91%
Improvement Value:$191,600
9%
Total Assessment$2,149,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2023$52,417+0.0%
2022$52,417
Property History

Property Sale

Sale
$0