Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
310 Elm RdPrinceton, NJ 08540
Church/Charitable
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 15, 2005
Property Information
Block6501
Lot3.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page65
Building Details
Building Class---
Description56 UNITS SENIOR
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage---
Acreage7.38
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$1,960,000
83%
Improvement Value:$405,700
17%
Total Assessment$2,365,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.