Skip to content

Pipeline(Block 10000 Lot 1.162)East Brunswick, NJ 08816

Last Sale Date
Feb 13, 2022

Property Information

Block10000
Lot1.162
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$880,000
100%
Total Assessment$880,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$105,644+2.8%
2024$102,758+3.3%
2023$99,475+0.2%
2022$99,326+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0