Skip to content

135 Willow StEast Brunswick, NJ 08816

Built 1952

Last Sale Date
Jan 29, 1980

Property Information

Block117.01
Lot39
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2002

Building Details

Building Class---
DescriptionCAPE
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage1,355
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$24,900
36%
Improvement Value:$44,400
64%
Total Assessment$69,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,319+2.8%
2024$8,092+3.3%
2023$7,834+0.2%
2022$7,822+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952