Skip to content

1 Susan LnEast Brunswick, NJ 08816

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 22, 2025

Property Information

Block131.02
Lot9
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2101

Building Details

Building Class10
DescriptionCAPE
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,356
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$23,800
40%
Improvement Value:$35,600
60%
Total Assessment$59,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,243+3.1%
2024$7,027+7.3%
2023$6,550+0.1%
2022$6,540+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952