Skip to content

24 Susan LnEast Brunswick, NJ 08816

Built 1952

Last Sale Price
$340,000
Last Sale Date
Apr 11, 2025

Property Information

Block131.04
Lot9
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2101

Building Details

Building Class---
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,727
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,400
37%
Improvement Value:$47,900
63%
Total Assessment$76,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,304+3.1%
2024$9,026+3.3%
2023$8,734+0.1%
2022$8,722+1.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$340,000

To:

DeedBook 19708, Page 1778

Property Built

Built

Year Built: 1952