Skip to content

100 Rues LnEast Brunswick, NJ 08816

Built 1937

Last Sale Date
Feb 11, 2020

Property Information

Block131
Lot10.02
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2100

Building Details

Building Class---
Description2.5S-F - -0
Dwellings1
ZoningOP1
Sq Footage1,388
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,400
41%
Improvement Value:$51,000
59%
Total Assessment$86,400

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1937