Skip to content

34 Windsor DrEast Brunswick, NJ 08816

Built 1951

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Jan 30, 2019

Property Information

Block132.02
Lot1
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2101

Building Details

Building Class---
DescriptionCONV
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,357
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,400
28%
Improvement Value:$52,400
72%
Total Assessment$72,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,877+3.1%
2024$8,612+3.3%
2023$8,333+0.1%
2022$8,322+1.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$190,000

From:

To:

Sq Ft1,357DeedBook 6490, Page 443NU CodeEstate / executor (10)Recorded9/9/2013

Property Built

Built

Year Built: 1951