Skip to content

22 Windsor DrEast Brunswick, NJ 08816

Built 1951

Last Sale Price
$99
Last Sale Date
Apr 18, 2018

Property Information

Block132.03
Lot13
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2101

Building Details

Building Class---
DescriptionCAPE
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,285
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,400
34%
Improvement Value:$43,100
66%
Total Assessment$65,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,987+3.1%
2024$7,749+3.3%
2023$7,498+0.1%
2022$7,487+1.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$135,000
DeedBook 3658, Page 920

Property Built

Built

Year Built: 1951